Utrzymanie strony WWW

Na czym polega usługa utrzymania strony WWW?

Strona internetowa to nie usługa typu ,,kup i zapomnij". To usługa typu ,,pamiętaj". Pamiętaj o domenie, hostingu, aktualizacjach, bezpieczeństwie, szkoleniach. Pamiętacie o tym wszystkim?

Dostaliśmy kiedyś telefon o pewnej kobiety (obecnie, nasza zadowolona klientka): 

- Awaria, dramat - na mojej stornie wyświetlają się reklamy podejrzanych storn o treści powiązanej z porno. Klienci dzwonią do mnie i nie wiedzą o co chodzi?

Taka stacja to nie kryzys, ale rezultat. Rezultat braku aktualizacji skryptów, nie dbanie o bezpieczeństwo (hasło: abc123).  Klienci korzystający z naszych usług w cenie kompleksowego pakietu otrzymują również usługę utrzymania strony WWW. To my mamy o wszystkim pamiętać, nasi klienci mogą spokojnie zająć się swoim biznesem!

 

Utrzymanie strony WWW
Utrzymanie strony WWW

Utrzymanie stron - zakres usługi

Żeby mieć pewność, że strona działa, będzie działać, i być przygotowanym na ewentualne awarie, trzeba do tematu utrzymania strony podejść kompleksowo.

  • Serwer (hosting). Na życzenie klienta przenosimy stronę na nasze serwery lub pracujemy nad stroną na serwerze klienta
  • Domena. Pilnujemy aby klient nie ,,przegapił" terminu płatności
  • Aktualizacje systemu, plugin-ów. Obecne witryny internetowe to nie małe proste stronki w HTML-u. Zazwyczaj to rozbudowane systemy typu CMS (np. WordPress) z masą dodatków. Często aktualizacje bywają kłopotliwe, nie wszystkie wtyczki, pluginy są wzajemnie kompatybilne.
  • Archiwizacja strony. Tworzenie regularnych kopii bezpieczeństwa baz danych oraz plików.
  • Aktualizacje regulaminu. Usługa dotyczy głównie sklepów internetowych, których regulaminy muszą być dostosowane do zmieniającego się prawa.
  • Szkolenia - pomoc w obsłudze strony, sklepu internetowego.