Pozycjonowanie stron WWW

Czym jest pozycjonowanie stron WWW?
Ogólnie rzecz ujmując, pozycjonowanie w wyszukiwarce, to przede wszystkim działania mające na celu polepszenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. W Polsce zdecydowanie najbardziej popularną wyszukiwarką jest Goolge, i chodzi o to, aby właśnie tam nasza strona pojawiała się na możliwie wysokich pozycjach przy wyszukiwaniu fraz, które są pokrewne z naszym biznesem.

Dlaczego warto pozycjonować strony w Google?
W naszym kraju z wyszukiwarki Google korzysta miesięcznie około 20 mln internautów, jest to 93% łącznej liczby wszystkich użytkowników polskiego internetu! Warto więc zadbać, aby te 20 mln osób mogło znaleźć naszą firmę szukając jakiejś usługi czy produktu.
Pozycjonowanie Stron WWW Łódź

Czy pozycjonowanie strony zawsze jest sensowne?

Główną zaletą pozycjonowania stron jest zwiększenie ruchu na twojej stronie. Im więcej odwiedzających Twoja stronę, tym więcej klientów - tak jest... przynajmniej teoretycznie.

Nie zawsze większa ilość użytkowników bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zysku firmy. Dla przykładu, osoby szukające w sieci darmowego programu do projektowania wnętrz, raczej nie będą klientami architekta wnętrz - sami chcą zaprojektować swój dom. Dlatego więc, warto pozycjonować na ,,właściwe" słowa kluczowe, a znalezienie tych fraz nie zawsze jest proste i intuicyjne.

Jak pozycjonujemy strony?

Analiza słów kluczowych

Znajdujemy najpopularniejsze frazy kluczowe powiązanie z Twoim biznesem, tych wyrażeń może być kilka lub...kilkadziesiąt tysięcy (np. w sklepie internetowym). Po ustaleniu listy fraz kluczowych, przechodzimy na następnego etapu pozycjonowania stron.
analiza słów kluczowych

Optymalizacja strony WWW

Wyobraźmy sobie, że chcemy wypozycjonować stronę na frazę ,,pozycjonowanie stron". Co trzeba zrobić? Dobrze jak takie wyrażenie pojawia się w tytule strony, nagłówkach, opisie zdjęć, tekście. Nie za dużo, bo strona będzie nieczytelna; witryna ma być przeznaczona przede wszystkim dla ludzi, w drugiej kolejności dla robotów google 🙂

A teraz proszę nacisnąć klawisze CTRL + F i wpisać w okienko wyszukiwania frazę ,,pozyc". Ile razy fraza ,,pozycjonowanie stron" (w różnych odmianach i wariantach) jest na tej podstronie? 🙂 To oczywiście nieco przerysowany przykład, ale zależało nam na o opisie idei.
Optymalizacja treści strony WWW

Linkowanie strony - istota pozycjonowania?

Dla wyszukiwarki Google bardzo ważna jest liczba linków prowadzących do strony. Logika tego podejścia jest prosta: im lepsza strona, tym chętniej internauci ją polecają (np. umieszczając link). Warto oczywiście robić maksymalnie ciekawą treść, ale czasem szczęściu trzeb pomóc i postarać się o różne linki prowadzące do naszej witryny. Temat jak to zwykle bywa jest bardzo skomplikowany, to linki muszą być naturalne (lub przynajmniej tak wyglądać 🙂 ), nie mogą się pojawiać za szybko. W pozycjonowaniu stron, właściwe linkowanie jest kluczem!
Optymalizacja treści strony WWW

Analiza i raporty

Internet jest niezwykle dynamiczny, codziennie pojawia się bardzo wiele nowych stron, internauci też zmieniają swoje przyzwyczajenia. Jeśli chcemy skutecznie używać narzędzia jakim jest pozycjonowanie stron, musimy stale monitorować skuteczność działań. Jak wysokie pozycje na konkretne frazy wpływają na konwersje (np. wysłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy)?
Analiza wyników pozycjonowania